Rólunk - Kékelefánt Evangélikus Óvoda

KÉK ELEFÁNT EVANGÉLIKUS ÓVODA BEMUTATKOZÁSA

Óvodánk 1977-ben épült Pécs- Kertváros panelházas övezetében, így már 40 éve fogadja a környékbeli gyermekeket. Intézményünk tágas udvarral rendelkezik, ahol évtizedes fák adják az árnyékot a kedvelt gyermekjátékokhoz. 2016. szeptember 1-jétől a Pécsi Evangélikus Egyházközség fenntartása alatt működik. 5 csoportban 125 gyermek számára tudunk férőhelyet biztosítani. A csoportokat vegyes életkorú gyerekek alkotják. 22019. szeptember 1-jétől 2 német nemzetiségi csoportban várjuk a kétnyelvű nemzetiségi nevelésre nyitott családok gyermekeit.

A mindennapi gyakorlatba beépülve, a lelki nevelés folyamán a gyermekek bibliai történetekkel ismerkednek meg. Ezeken keresztül, valamint egyéni példamutatással szeretetre, elfogadásra nevelünk.

Minden tevékenységünket a környezettudatosság szellemiségében tervezzük és valósítjuk meg.

Fő profilunknak tartjuk a tehetséges gyermekek kibontakoztatását, valamint a lemaradók hátrányainak csökkentését. A városban elsőként vezettük be a Polgár Judit sakk Alapítvány által kidolgozott Sakkjátszótér Komplex Tehetségfejlesztő Program gyakorlatát. Különfoglalkozásaink a különböző területek kínálataiból épülnek fel: Szenzoros integrációs terápia, lazító torna, zene -ovi foglalkozás, néptánc, Bozsik foci.

Fontosnak tartjuk a szülőkkel való szoros együttműködést, amely főként az őszinte kommunikáción alapul. Családos programjainkon lehetőséget kínálunk a gyerekekkel való közös időtöltésre, egymás megismerésére. Állandó családi programjaink: barkácsdélután évente 2 alkalommal, Márton nap, családi istentiszteletek, karácsonyi ünnep, farsangi mulatság, szépítő napok, gyermeknap, anyák napja, családi juniális.

Munkatársaink

Horváth Henriette Krisztina

Óvodavezető

Kiss-Tóth Zsuzsanna